Whatsapp Business Marketing PazarlamaTürkiye'nin her yerine istediğiniz tarihte otobüs kargo ! 🚚

Toptan Karışık Karanfil

Bu Fiyatı Kaçırma!!!
* Ürün Görseli Temsilidir.

Karışık Karanfil 120,00  Mesaj At 

Bu çiçeğimizin fiyatı 29 Nisan 2024 Pazartesi tarihinde güncellenmiştir.
* Ürün fiyatı bugün yani 20 Temmuz 2024 Cumartesi tarihi ile farklılık gösterebilir.

Bu çiçeğimizden en az 20 demet satışımız yapılmaktadır...  
Demet

Toptan Karışık Karanfil | Kesme Karışık Karanfil Satışı

Karanfil, karanfilgiller (Caryophyllaceae) familyasının Dianthus cinsinden karşılıklı, ensiz, sivri yapraklara sahip otsu bitkilerdir.


Dalcıkların ucunda tek tek ya da topluca bulunan çiçekleri beyaz, pembe ya da kırmızı renklidir. Her çiçek bir çanakçık oluşturan dört burgu yaprakçığıyla belirgindir. Bahçe karanfili en ünlüsüdür. Bu karanfilin katmerli, yarı katmerli, alacalı ve hoş kokulu pek çok çeşidi vardır.

Çok yıllık bir bitki olan bu karanfil türü kesme çiçek elde etmek için özellikle seralarda yetiştirilir ve çelikle üremesi sağlanır. Bahçe çeşitleri genellikle fideyle çoğaltılır ve iki yıllık ya da çok yıllık bitkiler gibi yetiştirilir. Kır karanfili (Dianthus plumarius) çim gibi sık biten, çok zarif küçük çiçekli ve ince saçaklı taç yapraklıdır. İki yıllık ya da bir yıllık olan Çin karanfili (Diantus sinensis) çok değişik çiçekli bir bitkidir. İki yıllık ya da çok yıllık bir karanfil türü olan hüsnüyusuf olarak da bilinen (Diantus barbatus) sap ucunda şemsiye biçimde toplu küçük çiçekler açan bir türdür.

Karanfil çiçekleri balgam söktürücü ve öksürük kesici olarak infusyon ya da şurup halinde kullanılır. Karanfiller çoğunlukla kuzey yarı kürenin ılıman bölgelerinde, özellikle Akdeniz havzasında yetişen bitkilerdir. 80 kadar cinsi 2000 den fazla türü vardır.

Toptan Çiçek Al Çiçekçilik'te Karışık Karanfil, Toptan Karışık Karanfil, Kesme Karışık Karanfil, Toptan ve Kesme Karışık Karanfil Satışı yapılmakta ve Toptan Kesme Karışık Karanfil ürünlerinin Tüm Türkiye'ye gönderimi sağlanmaktadır.

Stok Kodu : Karanfil06 Stok Adeti : 1000 Kategori : Karanfil Anahtar Kelimeler : Karışık Karanfil, Karışık Karanfil Satışı, Toptan Karışık Karanfil, Toptan Karışık Karanfil Satışı, Kesme Karışık Karanfil, Kesme Karışık Karanfil Satışı, Toptan Kesme Karışık Karanfil Satışı, İzmir, Toptan, Kesme